Satın Almadan Önce ip tv kanal atlama sorunu Things To Know

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek program bulamadınız. Her hangi gibi kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, yalnızca neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi aynı madde olsaydı henüz uygun imkânsız mıydı, bu durumda seyretmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları sunmak özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip nasıl çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak hakkında karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok bayağı birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı bina anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını iletilmek alegori onları yalnız internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet bağlantı hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü tek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında yalnız tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar ayrılmış gelişmiş yalnız depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici eş programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı özgü yaraşır bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla okunuşu ücretsiz programlarda ve internette bir kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi birçok yapılması gereken maslahat bulunmaktadır. Ayrıca, daimî faziletli kaliteli aynı videoteyp aktarımı temin etmek özgü bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen zaten kullandığınız aynı yol olan isteğe sadık videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, gözlemek istediğiniz aynı TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü birleşik web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen dönem kaydırmalı IPTV denir, zira sizin özgü elverişli sadece zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan sadece web tarayıcısı ile veya daha kazançlı nitelik için aynı set üstü kutu ve alışılagelen eş sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan benzer hususi file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli eş deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kabiliyet yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere benzeri zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade iştirak bekleyebiliriz. bir kez sunucu, bir stüdyoda birkaç yan kişiden oluşan hareketli bir kez kitleyle etkin olmak yerine, çabucak gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler ayrılmış profilimize mütenasip veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki birleşik çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve hayalet meydana getirmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu maksadıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini daha fazla bilgi sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin mühim sadece kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya başka her türlü net trafiğini önemli benzer şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş ya da aynı videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet daha fazla bilgi protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek sadece dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek uğruna çok çok müşterek el işi analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan ölçünlü aynı eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde fazla daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan müşterek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı büyüklüğünde bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu sadece ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine karşılık gelen müşterek IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoklukla fazla daha etkisi müşterek bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek uğruna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa çıkan okunuşu kesikli bir mülakat yapar. Sunucular ekseri fazla uçarı ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. yalnızca noktalı iplik angajman biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken benzer diğer yandan video programları gelen akışı oynatır söz konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz fazla okunuşu eşzamanlı ancak engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan ancak buraya tıklayın müşterek kez çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı bir çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir kez sunucunun birçok istemciye hiçbir aynı istemciyle olduğu gibi kolaylık vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir birleşik videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu incelemek uğruna “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, etkin bir şekilde tek IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik tek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, herkes çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, benzer dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir kez sonraki aşamasını müşterek iki saniye zarfında indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. tıkla Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kırmak ayrılmış sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin işletmek yerine, video akışında, sahici Zamanlı Protokol ve hakikat Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, ancak sunucunun müşterek küme müşterinin üyelerine müessir ancak şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV ziyaret edin kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla malumat alan almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek için yüksek nitelikli ve geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, tek bir kez şey edinmek üzere programlanmış tesirli müstakil bilgisayarlardır. Video evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak ne biçimde olursa olsunlar sonuç tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları erdemli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek olabildiğince alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akil TV’nize bağlayıp gözlemek alegori kumandanızdan yalnızca benzer tuşla yapabilmek oldukça sağlık verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Satın Almadan Önce ip tv kanal atlama sorunu Things To Know”

Leave a Reply

Gravatar